O książce

Alfabet szczęścia z coachingiem w tle i kotem na kolanach

Alfabet szczęścia...

Przesłaniem mojej książki jest myśl, że szczęścia można się nauczyć oraz że szczęście to działanie. Dlaczego książka nosi tytuł Alfabet szczęścia? Bo wiedza, przemyślenia, informacje, refleksje, metafory, pytania i ćwiczenia zawarte w poszczególnych rozdziałach są jak alfabet. I tak jak z liter układa się różne słowa, a potem zdania, tak z doświadczeń, sposobu myślenia, zachowań, emocji i działań budujemy swoje życie. Zapraszam więc do budowania opowieści o szczęściu, a Ty Czytelniku bądź jej autorem w swoim życiu.

Dlaczego z Coachingiem w tle?, bo coaching jest podróżą w kierunku spełnienia, satysfakcji, realizacji marzeń i celów. Podróżą w nierozpoznane przez nas, zapomniane lub niedoceniane obszary naszych możliwości, talentów i miejsc, z których możemy czerpać siłę i moc. Jest budzeniem tego co uśpione, odnajdywaniem tego, co ukryte, a wszystko po to, by spełniać marzenia i osiągać cele, które człowiek sam sobie wyznacza. Zapraszam przez różne formy ćwiczeń, przez pytania, metafory, przypowieści do podróży w poszukiwaniu własnej drogi do szczęśliwego życia.

A dlaczego z kotem na kolanach? Bo w kontakcie ze zwierzętami jest jakąś tajemnica, która pozwala być szczęśliwszym i temu poświęcam suplement do książki. Obserwowanie i doświadczanie obcowania z tymi istotami wiele mnie nauczyło.

Książkę można kupić w księgarniach stacjonarnych oraz internetowych w całej Polsce, np.:

www.empik.com

aros.pl

Recenzje

 • k1 (0 kB)Książki tej nie da się przeczytać " na raz". Czytam ją zdaniami, fragmentami, rozdziałami, delektując się i kontemplując każde słowo... Uczę się wykorzystywania wszystkiego co mi się przydarza do budowania swego dobrostanu. Dla mnie kluczami stały się słowa: "praktykowanie wdzięczności".

  Znajduję się... w połowie drogi do szczęścia Ale jeszcze kilkanaście rozdziałów zostało...

  Myślę, że w momencie gdy przeczytam ostatni rozdział, będę mogła o sobie powiedzieć: "jestem szczęśliwym człowiekiem" Jednak nie będzie to koniec mojej przygody z "Alfabetem...." Będzie stał na półce z ulubionymi książkami, bo warto do niego zaglądać, by z optymizmem budować swoje życie

  Longina

 • Magda, pragnę podziękować Ci za książkę, którą napisałaś..., nie znajduję słów, które mogłyby oddać jej Wartość"

  Joanna Baran

 • Nie wiem, czy to dobre określenie, że czytam. Trafniejsze – kontempluję. Tej książki nie da się przeczytać w biegu..., pomiędzy. Każdy fragment wart jest przemyślenia. Bardzo się cieszę, że ją mam i wiem, że będzie ze mną. Pozdrowienia dla autora.

  Lidia

 • k2 (0 kB)„Alfabet szczęścia z coachingiem w tle” Magdaleny Dziedziak - Wawro stała się się moją wierną towarzyszką podczas ciepłych letnich wieczorów. Czytając ją, mam poczucie, że tak niewiele trzeba żeby żyć łatwiej, mądrzej, lżej i przyjemniej. Książka obfita w cytaty, ćwiczenia, pytania skłaniająca do przemyśleń, powoduje, że się zatrzymuję, napawa mnie optymizmem i spokojem, powoduje, że patrzę na to co mnie otacza z łagodnością i ufnością. Napisana jest z lekkością, można zacząć ją czytać od dowolnego rozdziału, z przyjemnością wracam do niektórych tematów. Urocze grafiki z kotem wywołują uśmiech. Od jakiegoś czasu jest stałym prezentem dla moich najbliższych, gdyż można z niej nauczyć się żyć piękniej - a tego im i sobie życzę.

  Magdalena Kosowska

 • „Alfabet szczęścia” to skarbnica wiedzy, doświadczeń i miłości do wszystkiego. To elementarz  z alfabetem, z którego  budujemy swoje życie.  To między innymi:  emocje, flow, akceptacja, wartości, wdzięczność, działanie i wiele innych obszarów, które na co dzień towarzyszą nam w życiu. Książka dla każdego, aktualna  - zawsze i wszędzie, dająca wiedzę, motywująca do doświadczeń i  poszukiwań własnego szczęścia.

  Budzi do życia, polecam ją swoim znajomym, przyjaciołom i klientom, którym towarzyszę w podróży przez życie. Sama sięgam do niej każdego dnia po wiedzę, inspirację i mądrość.

  Mariola Trzepizur (coach, mentor, trener)

 • k3 (0 kB)Ta książka to prawdziwy drogowskaz na odkrycie drogi do własnego szczęścia. Utwierdziłam się w przekonaniu -żeby być szczęśliwym to trzeba działać. Znalazłam tu skarby i perelki rad, porad wraz z przesłaniem - że bycie szczęśliwym tak bardzo zależy od nas...

  Alfabet szczęścia to lustro szczęścia. Lustro, w którym można zobaczyć siebie.

 • Jolanta Kolasińska, Wałbrzych